POČASÍ BULHARSKO

Bulharské počasí je spíše kontinentální, to znamená, že léta jsou velmi teplá a suchá a zimy převážně studené.

V černomořském pobřeží je podnebí středomořské, které se vyznačuje vyššími teplotami a mírným vlhkým počasím v zimě. Je zde malý počet mlhavých dní, nižší oblačnost a menší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí než ve vnitrozemí.

Léto

Letní měsíce bývají slunné a velmi teplé, průměrná teplota se pohybuje pod 30°C – v červenci a srpnu, v červnu je teplota kolem 24°C. Koupat se můžete od června, do té doby je moře ještě chladné. Nejteplejší moře je v srpnu, kdy teplota dosahuje 24°C a více, ovšem koupat se dá až do konce září. Nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu památek je jaro, září a říjen.

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Bulharska je červen až srpen. V červnu, kdy počasí není tak teplé jako v srpnu, můžete vyrazit na obhlídku památek. Teplé letní dny u moře zpříjemňuje mořský vítr. Někdy bývá (zvláště v odpoledních hodinách) trochu silnější, takže se tvoří velké vlny.

Srážky

Nejdeštivějšími měsíci jsou duben-červen a listopad. Na letní měsíce – červenec a srpen připadají pouze 3 deštivé dny. Často se vyskytují přeháňky, které trvají velmi krátce (cca 15 min), poté bývá ale opět teplo. Déšť bývá doprovázen i silným větrem. Bouřky se vyskytují jen v zimních měsících. Dešťové srážky závisí na oblasti. Nejvíce prší na horách, nejméně v nížinách.

Zima

V zimě můžete vyrazit na lyže. Zájem turistů o bulharské hory se vytratil, i když v poslední době opět začínají být místní hory cílem lyžařů. Jedním z nejkrásnějších pohoří je Pirin, který nabízí dobré lyžařské podmínky. Průměrná sněhová přikrývka je 2,5 m.

Aktuální nabídka zájezdů do Bulharska

REKLAMA

Cestovní kancelář Nomád - sleva 4000 Kč na zájezd na Taiwan
Smart Textile
Last Minute